Plani i ushqimit i ditës së njëzetepestë

Plani i ushqimit i ditës së njëzetepestë

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – 1 pjatë supë domatesh – 1 pjatë “imam baildi” (patëllxhan i zi i mbushur me mish viçi dhe qepë) e përgatitur me 2 lugë të supës(30gr) vaj ulliri i shtohen 2 lugë kos dhe hudhër përmbi – Gjysmë...
Plani i ushqimit i ditës së njëzetekatërt

Plani i ushqimit i ditës së njëzetekatërt

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – 1 pjatë supë me brokoli – 200gr koc i pjekur i përgatitur me 1 lugë të supës(15gr) vaj ulliri, 1 gotë(200gr) kuskus i zier pastaj i shtohet pak domate dhe trangull(kastravec) i freskët pasi të ftohet – 1 pjatë...
Plani i ushqimit i ditës së njëzetetretë

Plani i ushqimit i ditës së njëzetetretë

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – Gjellë me patate dhe mish pule. Receta për 5 persona:  500g kaçika pule pa lëkurë 2 domate të mëdha të prera 2 kungulleshka mesatare të prera 1 qepë e madhe e prerë 1 patate e madhe(300ge) e prerë 1 karrotë mesatare e prerë...
Plani i ushqimit i ditës së njëzetedytë

Plani i ushqimit i ditës së njëzetedytë

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – Supë me qiqra(nohut), thjerrëza dhe perime – Receta: KLIKO KËTU – Gjysmë pitalke(samuni) – 1 pjatë sallatë e gjelber me qepë të reja e përgatitur me 1 lugë të reçelit(5gr) vaj ulliri, uthull dhe kripë Pas...
Plani i ushqimit i ditës së njëzetenjëtë

Plani i ushqimit i ditës së njëzetenjëtë

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – 1 pjatë supë me këpurdha – 1 pjesë spanaq me oriz dhe vezë(burjan) Receta: KLIKO KËTU – Gjysmë pitalke(samuni) – 1 pjatë sallatë me domate, trangull(kastravec), speca dhe qepe e përgatitur me 1 lugë të...